تهران، جردن، بلوار مینا، پلاک 9، واحد 27 | 26 29 504 0936

لیست کامل باتری مک بوک

۱۲

چرا از مک بوک لند خرید کنم؟

تمامی باتری‌های عرضه شده در مک بوک لند. دارای شش ماه ضمانت بی‌قید و شرط هستند و از باتری هایی با استاندارد جهانی استفاده می شود.

همچنین درصورت نیاز، کارشناسان و تعمیرکاران مجرب و باسابقه‌ی ما می‌توانند. اقدام به تعویض باتری دستگاه شما کنند تا دستگاه شما دچار. آسیب‌های ناشی از تعویض نادرست و غیرکارشناسی افراد غیرمتخصص نگردد.

علاوه بر این، قابل ذکر است که تمامی قطعات تعمیرات دیگر از قبیل ال سی دی،. انواع فلت‌ها، کیبورد، ترک پد، فن، اسپیکر، هارد، شارژر، لاجیک برد مک بوک و… نیز در مجموعه‌ی. مک بوک لند ارائه می شود تا تمام نیازهای شما کاربران عزیز را بر طرف نماید.

باتری مک بوک

باتری مک بوک پرو ایر

مک بوک لند این افتخار را دارد تا با ارائه‌ی باتری انواع دستگاه‌های. مک بوک، و نیز باتری‌های کمیاب و نایاب، در خدمت شما کاربران عزیز باشد.

بنا بر پیشنهاد کمپانی اپل، باتری‌های دستگاه‌های مک بوک این برند،. ترجیحاً هنگام رسیدن به سایکل ۱۰۰۰ بهتر است که تعویض شوند. اما این امکان هم وجود دارد که باتری بنا بر دلایلی در سایکل پایین‌تر. هم دچار خرابی شده و نیاز به تعویض داشته باشد.

مدت زمان تعویض باتری

در مجموعه مک بوک لند دیگر نیازی نیست تا برای تعویض باتری مک بوک خود چندین روز انتظار بکشید. باتری دستگاه های جدید به دلیل برخورداری از چسب های مخصوص و با استفاده از ابزارهای تخصصی در این مرکز در مدت زمان یک ساعت تعویض می گردند. البته باتری دستگاه های قدیمی تر به دلیل استفاده از چسب های خاص در مدت زمان بیش تری و در حدود نصف روز تعویض می گردند.

انواع خرابی های باتری مک بوک

از انواع این خرابی‌ها می‌توان به باد کردن باتری، خالی کردن شارژ سریع‌تر. از حالت معمول، عدم شناسایی باتری، کند شدن دستگاه مک بوک، پیغام هشدار. تعویض باتری (Service Battery)، کم و زیاد شدن ناگهانی. درصد باتری، خاموش شدن ناگهانی دستگاه مک بوک پس از بیرون کشیدن شارژر. و یا روشن نشدن دستگاه بدون شارژر اشاره کرد.

هنگامی که باتری دچار مشکل باد کردن می‌شود، می‌تواند به. قطعات مجاور خود از قبیل ترک پد و فلت‌های کناری آسیب برساند. همچنین احتمال خطر انفجار دستگاه نیز وجود دارد. بنابراین برای پیشگیری از این آسیب‌ها. بهتر است که باتری در زمان مناسب و درست تعویض گردد.

از دیگر خرابی هایی که ممکن است برای باتری مک بوک رخ بدهد، استفاده نکردن از دستگاه است. در صورتی که از مک بوک برای مدت ۶ ماه یا بیش تر استفاده نشود، باتری دیگر توانایی روشن کردن دستگاه را نخواهد داشت.

فروشگاه مک بوک لند با ارائه باتری‌های تمام مدل‌های دستگاه‌های مک بوک پرو و ایر، و نیز ارائه‌ی. باتری‌های کمیاب و نایاب تلاش می‌کند تمام. نیازهای شما مشتریان عزیز را در این زمینه برطرف کند.

روش تست باتری مک بوک: از کجا بفهمیم که باتری مک بوک نیاز به تعویض دارد؟کالیبره کردن تست باتری مک بوک

اگر احساس می کنید باتری دستگاه مک بوک شما مانند قبل شارژ نمی‌شود و یا خیلی. سریع از قبل تخلیه می‌شود، امکان دارد که باتری دستگاه‌تان دچار مشکل شده باشد. پس در این مقاله همراه ما باشید با آموزش نحوه‌ی فهمیدن اینکه. باتری مک بوک ایر یا پرو شما خراب شده و نیاز به تعویض دارد یا خیر.

نحوه‌ی تست باتری مک بوک پرو و ایر

میزان نگهداری باتری لپتاپ‌ها پیش از این بسیار کم و در حدود ۲ ساعت بودند. اما در حال حاضر نگهداری مک بوک های شرکت اپل یک روز کامل است. مثلاً باتری مک بوک ایر ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب ۱۲ و ۱۳ ساعت باتری نگه می‌دارند. باتری مک بوک پرو ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مدت زمان ۱۰ ساعت. و نیز مک بوک پرو ۱۶ اینچی ۲۰۱۹ مدت ۱۱ ساعت دوام باتری دارند. البته همان‌طور که می‌دانید میزان نگهداری باتری، کاملاً به. سلامت دستگاه شما و نیز میزان استفاده از مک بوک وابسته است.

همچنین باید اذعان داشت که عمر تمام باتری‌ها به. مرور زمان کاهش پیدا می‌کند و این یک امر طبیعی است. اما روش‌هایی هم وجود دارد که با استفاده از آن‌ها. می‌توان به حفظ و سلامت باتری مک بوک پرو و ایر خود کمک کنید. البته اگر باتری شما سلامت خود را از دست داده باشد،. لازم است که باتری دستگاه خود را تعویض. کنید. برای پیش‌گیری از این امر بهتر است که همیشه سلامت باتری مک بوک خود. را چک کنید. می‌توانید با فشردن کلیدهای ترکیبی Option + Alt وضعیت فعلی باتری را بررسی کنید.

حالت های مختلف

پس از این‌که Condition را از بالای منو انتخاب کردید،. یکی از چهار پیام ممکن برای نمایش وضعیت باتری دیده می‌شود. این چهار. پیام عبارتند از: Normal، Replace Soon، Replace Now و Service Battery.

عبارت Normal به این معناست که باتری مک بوک شما سالم است.

عبارت Replace Soon یک هشدار است به این معنا که. عمر باتری شما به میزان قابل توجهی کم شده است.

عبارت‌های Replace Now و Service Battery نشان‌دهنده‌ی. این مطلب است که عمر باتری شما تقریباً به پایان رسیده است.

برای به دست آوردن اطلاعات بیش‌تر درباره‌ی سلامت باتری مک بوک پرو خود می‌توانید. از برنامه‌هایی مانند Coconut Battery و یا Battery Health استفاده. نمایید. برنامه‌ی Coconut Battery حداکثر میزان شارژ باتری شما را در. مقایسه با ظرفیت اصلی آن در هنگام تولید. نمایش می‌دهد و همچنین می‌تواند عملکرد باتری دستگاه شما را در مقایسه با مدل‌های مشابه نشان دهد.

برنامه‌های تست سلامت باتری مک بوک

برنامه‌ی Coconut Battery اطلاعات بسیار دقیقی را از باتری دستگاه شما نمایش می‌دهد. به عنوان مثال این برنامه محاسبه می‌کند که باتری شما در. حال حاضر چه میزان (مثلاً ۳۷۰۰ میلی‌آمپر ساعت) را ذخیره می‌کند. همچنین محاسبه می‌کند که در مقایسه با ظرفیت اصلی باتری دستگاه شما در. زمان تولید (که مثلاً ۵۴۰۰ میلی‌آمپر ساعت بوده است) باتری مک بوک ایر شما. بیش از ۳۰٪ از ظرفیت خود را (در این مثال) دست داده است.

البته در مک بوک های سری M1 در قسمت اطلاعات باتری گزینه سلامت باتری اضافه شده است که دیگر نیازی به تست با نرم افزار نیست.

چرخه شارژ (سایکل) مناسب برای باتری مک چقدر است؟

چرخه یا سایکل شارژ باتری عبارت است از: استفاده از ۵۰٪ عمر باتری یک روز قبل. از شارژ مجدد و استفاده از ۵۰٪ در روز دیگر به معنای یک چرخه شارژ است. در نظر گرفتن سایکل باتری بسیار مهم است زیرا در. طول هر چرخه‌ی شارژ، مقدار کمی از عمر باتری کاسته می‌شود. دقیقاً به. همین دلیل است که ظرفیت باتری با گذشت زمان رو به کاهش می‌رود. البته. که چرخه‌ی شارژ باتری، الزاماً به معنای تمام شدن باتری از حالت شارژ کامل نیست.

این‌که باتری به طور کامل شارژ شود و برای مدت زمان. طولانی بدون استفاده بماند، می‌تواند ظرفیت شارژ کلی را کاهش دهد. همچنین تخلیه‌ی کامل باتری هم می‌تواند باعث ایجاد حالتی شود که اپل آن را. حالت تخلیه‌ی عمیق می‌نامد و به طور عامیانه، به خواب رفتن باتری نامیده می‌شود.

به منظور پیش‌گیری از این حالت‌ها که حالت‌های قرمز باتری نامیده می‌شوند، باید مواردی را رعایت نمایید. اول این‌که اجازه ندهید که باتری شما وارد حالت تخلیه‌ی عمیق شود، و در صورتی که. قصد دارید برای مدتی طولانی دستگاه خود را کنار بگذارید، آن را روی ۵۰% خاموش کنید. همچنین فراموش نکنید که نباید مک بوک خود را همیشه. به برق متصل کنید و یا مدام در حالت شارژ از دستگاه استفاده نمایید.

طبق اعلام کمپانی اپل، باتری مک بوک پرو و ایر پس از ۱۰۰۰ سایکل یا چرخه‌ی شارژ، باز هم ۸۰ درصد. از ظرفیت شارژ خود را حفظ می‌کند، و این مورد برای اکثر مدل‌های بعد از سال ۲۰۰۹ صادق است. بنابراین اگر پس از سایکل ۱۰۰۰، ظرفیت ذخیره باتری مک بوک‌تان. خیلی کم‌تر از ۸۰ درصد بود، احتمالاً نقصی در باتری دستگاه‌تان وجود دارد.

بررسی ایراد باتری

در صورتی که حالات گفته شده درباره‌ی باتری شما وجود داشته باشد، بنابراین طبیعی است که در سایکل‌های بالا،. پیام Service Battery و یا در مدل‌های قدیمی‌تر، پیام Poor Battery Retention و یا No Batteries Available را مشاهده نمایید. اما اگر چنین پیام‌هایی را مشاهده نکردید، قطعاً مشکلی در باتری مک بوک ایر و پرو شما وجود دارد. بنابراین اگر مک بوک شما شارژ را نگه نمی دارد و. یا به کندی شارژ می‌شود، موارد زیر را در نظر بگیرید. ناگفته نماند که. وقتی باتری اصلاً شارژ نمی‌شود، ممکن است که ایراد از باتری نباشد.. این امکان وجود دارد که شارژر شما به مشکل برخورده باشد، بنابراین ابتدا شارژر دیگری را امتحان کنید.

کالیبره کردن باتری

این امکان وجود دارد که با تخلیه‌ی کامل باتری و سپس. شارژ مجدد آن، به باتری اصطلاحاً شوک وارد شود. بنابر اعلام سایت اپل، باتری باید در بازه‌های زمانی خاصی، کالیبره شود تا زمان و درصد. باتری به طور دقیق نمایش داده شود و عملکرد باتری در بالاترین بازدهی خود باقی بماند.. برای یادگیری نحوه‌ی کالیبره کردن باتری مک بوک پرو و ایر می‌توانید از این مقاله استفاده نمایید.

تنظیم مجدد SMC (کنترلر مدیریت سیستم)

با تنظیم مجدد SMC یا کنترلر مدیریت سیستم، می‌توانید. تمام تنظیمات سخت‌افزاری مک بوک خود را به حالت پیش‌فرض بازگردانید.. این کار باتری دستگاه‌تان را نیز در امکان ارزیابی مجدد قرار می‌دهد.. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

  1. مک بوک خود را خاموش نمایید.
  2. شارژر را وصل کنید.
  3. کلیدهای ترکیبی Control + Shift + Option/Alt را به همراه کلید پاور، به مدت ۴ ثانیه نگه دارید.
  4. کلیدها را رها کنید.
  5. حالا مک بوک را روشن کنید.

اگر با کالیبره کردن باتری و یا تنظیم مجدد SMC، ایراد باتری. برطرف نشد، باید گفت که وقت تعویض باتری مک شما فرا رسیده است.. آن را برای تعویض نزد یک تعمیرگاه حرفه‌ای و باتجربه ببرید.

لازم به ذکر است که خدمات تعویض انواع باتری مک بوک پرو و ایر و سایر خدمات. تعمیراتی در مجموعه‌ی مک بوک لند توسط یک تیم متخصص از کارشناسان ارائه می‌شود. برای سفارش تعمیرات می توانید اینجا کلیک کنید.

error: هشدار: محتوای محافظت شده