تهران، جردن، بلوار مینا، پلاک 9، واحد 27 | 26 29 504 0936

پکیج منیجر مک | Homebrew چیست | پکیج منیجر چیست

پکیج منیجر مک | Homebrew چیستپکیج منیجر مک Homebrew چیست پکیج منیجر چیست

سلام و عرض ادب خدمت همراهان گرامی مک بوک لند. کمپانی اپل سیستم عامل مک را به گونه‌ای توسعه داده است تا هم‌زمان هم کاربران عادی و هم کاربران حرفه‌ای بتوانند از آن بهره برده و کارهای وناگونی را که مد نظر دارند، انجام دهند. یکی از این ابزارهای بسیار مهم برای اغلب کاربران حرفه‌ای ابزاری است به نام پکیج منیجر یا به عبارت دیگر، سیستم مدیریت بسته. پکیج منیجر چیست. Homebrew چیست .

پکیج منیجر مک.

به این سوال که پکیج منیجر چیست به طور خلاصه این‌طور می‌توان پاسخ داد که پکیج منیجر در واقع پایگاه داده‌ای است که دربردارنده‌ی نسخه‌های گوناگونی از بسته‌های نرم‌افزاری گوناگون بوده و غالباً داده‌های کاملی از نرم‌افزارها را در خود نگهداری می‌کند. سیستم‌های مدیریت بسته یا همان پکیج منیجرها، توان این را دارند که با وصل شدن به مخازن پیش‌فرض یا از ابتدا تنظیم شده، به نرم‌افزارها و برنامه‌های بیش‌تری دسترسی پیدا کنند.

پکیج منیجر مک. پکیج منیجر چیست. Homebrew چیست.

به دلیل تخصصی بودن، پکیج منیجرها اغلب بدون رابط گرافیکی و دیداری عرضه شده و تنها با استفاده از  دستورهای خاصی که به توسط ترمینال و دستور خطی به آن‌ها داده می‌شود کار می‌کنند. با وجود این، چنین مسئله‌ای عمومی نیست و ممکن است که بعضی از پکیج منیجرها با رابط کاربری ارائه شوند. نکته این‌جاست که به طور عمومی، کاربران برای استفاده‌ی روزمره و عادی از سیستم عامل مک نیازی ندارند که حتماً از پکیج منیجر بهره بگیرند، اما به هر حال برای انجام برخی از کارهای تخصصی‌تر و داشتن دسترسی به نرم‌افزارهای خاص، نیاز است که از پکیج منیجر استفاده شود.

پکیج منیجر مک. پکیج منیجر چیست. Homebrew چیست.

یکی از محبوب‌ترین پکیج منیجر های مک، ابزاری است به نام  Homebrew. ما در ادامه‌ی این مطلب آن را به شما معرفی خواهیم کرد.

پکیج منیجر مک. پکیج منیجر چیست.

Homebrew چیست

هوم‌برو یا  Homebrew یکی از نرم‌افزارهای مدیریت بسته متن باز است و برای مک او اس و نیز توزیع‌های لینوکسی، بر پایه زبان Ruby توسعه داده شده است. در ابتدا این مدیریت بسته به منظور ارائه‌ی تجربه‌ی مناسب کاربری برای کاربران لینوکس توسعه داده شد. ابزار Homebrew توسط بسیاری از توسعه دهندگان و کاربران استاده می‌شود زیرا استفاده از آن و دستورهای خطی‌اش ساده است. هوم‌برو از پکیج منیجرهایی است که رابط کاربری خطی و بدون رابط گرافیکی داشته و برای استفاده از آن کافی است تا از طریق ترمینال مک به آن دسترسی داشته باشید.

پکیج منیجر چیست.

نصب Homebrew بر روی رایانه‌های مک

برای نصب Homebrew در مک، دستورهای متنی مورد نیاز در وب سایت رسمی و صفحه‌ی گیت‌هاب آن عرضه شده و تنها کافی است که آن را با دسترسی ریشه داخل ترمینال وارد نمایید:

لینک وب سایت هوم‌برو

پکیج منیجر مک. پکیج منیجر چیست. Homebrew چیست.

دستور نصب Homebrew در حالت عادی در مک او اس و از طریق گیت‌هاب:

/bin/bash -c “$(curl -fsSL https://raw.githubusercontent.com/Homebrew/install/HEAD/install.sh)”

پکیج منیجر چیست.

Homebrew در مک‌های سری M

در شرایطی که هنوز خیلی از نرم افزارها برای استفاده در مک M1 معادل‌سازی نشده‌اند، Homebrew می‌تواند بسیاری از محدودیت‌های موجود را بر طرف کند. هوم‌برو این امکان را دارد که نرم‌افزارهای ۳۲ بیتی (X86) را توسط روزتا ۲ بر روی رایانه‌های مک M1 اجرا نماید.

اگر هم از مک M1 استفاده می‌نمایید و به نرم‌افزار کاربردی‌ای نیاز دارید. که نسخه‌ی بومی آن برای پردازنده‌ی دستگاه شما توسعه نیافته است،. می‌توانید از معادل‌هایی استفاده کنید که در هوم‌برو توسعه داده شده است.

پکیج منیجر مک. پکیج منیجر چیست. Homebrew چیست.

0 0 رأی ها
رأی دهی به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها
error: هشدار: محتوای محافظت شده