راهنمای جامع خرید مک بوک دست دومراهنمای خرید مک دست دوم لپتاپ

شرکت اپل از سال ۲۰۰۵ تاکنون، لپ تاپ‌های متنوعی را به بازار عرضه کرده است. هر کدام از این دستگاه‌ها، جهت مصارف خاصی بهینه و ارائه شده‌اند. بنابراین انتخاب و خرید مک بوک متناسب با نیازهای هر فرد نیازمند داشتن اطلاعاتی جهت بررسی درست و دقیق است. راهنمای خرید مک دست دوم لپتاپ دست دوم

مک دست دوم. لپتاپ دست دوم. راهنمای خرید مک دست دوم.

مجموعه‌ی مک بوک لند تلاش کرده است که تمام این موارد مورد نیاز جهت خرید. مک بوک دست دوم را در این مقاله و ویدئوهای آموزشی مرتبط،. شرح داده و به انتخاب مک بوک مناسب برای شما کمک نماید تا به. واسطه‌ی عدم آگاهی و انتخاب نادرست، متضرر نشوید.

راهنمای خرید مک دست دوم. لپتاپ دست دوم.

بررسی ظاهر دستگاه

.

جهت بررسی ظاهر دستگاه، ابتدا باید به سلامت بدنه از جهت آسیب دیدگی‌ها یا ضربه خوردگی‌ها پرداخت. سپس آسیب‌های ظاهری ال سی دی و کیبورد باید بررسی شود. در صورت داشتن ضربه خوردگی شدید، امکان خرابی دیگر قطعات داخلی دستگاه هم وجود دارد.

.

بررسی تعمیری بودن یا نبودن دستگاه

.

جهت بررسی تعمیری بودن یا نبودن دستگاه، باید به ظاهر پیچ‌ها دقت کرد. پیچ‌های دستگاه‌های تعمیری معمولاً به واسطه‌ی برخورد آچار با آن‌ها، دچار خوردگی می‌شوند.

لپتاپ دست دوم.

بررسی شماره سریال

.

ابتدا باید بررسی شود که شماره سریال موجود روی بدنه دستگاه با شماره سریال. مادر برد که در قسمت About This Mac قابل مشاهده است، یکی باشند. در صورت مغایرت، می‌توان فهمید که قاب بدنه‌ی دستگاه و یا مادر برد تعویض و یا تعمیر شده است.

راهنمای خرید مک دست دوم.

نکته‌ی قابل توجه بعدی، این است که باید شماره سریال دستگاه در سایت. معتبر everymac.com بررسی شود تا مشخصات دقیق و سال ساخت دستگاه نمایش داده شود. این امکان وجود دارد که برخی از فروشندگان از عدم آگاهی کاربران. سواستفاده کرده و مشخصات نادرست و خلاف واقع برای دستگاه اعلام کنند. بررسی در سایت گفته شده، می‌تواند صحت ادعای فروشنده را به خوبی مشخص کند.

لپتاپ دست دوم.

بررسی وضعیت سلامت باتری

.

برای بررسی وضعیت سلامت باتری، نیاز است که ابتدا در قسمت مشخصات باتری، ظرفیت باتری بررسی شود. ظرفیت باتری نشان دهنده‌ی میزان سلامت باتری است. هر مدل دستگاه مک بوک دارای ظرفیت باتری مخصوص به خود است (مثلاً ۷۸۰۰ میلی‌آمپر). جهت آگاهی از ظرفیت دستگاه می‌توانید از جستجوی گوگل استفاده کنید. مقایسه ظرفیت کامل اعلام شده از سوی کمپانی اپل با ظرفیت نمایش داده شده در قسمت. مشخصات باتری درون دستگاه، می‌تواند معیار خوبی برای سنجش سلامت باتری باشد.

لپتاپ دست دوم.

ویژگی دیگر باتری که باید مورد بررسی قرار بگیرد، سایکل باتری است که آن. هم از قسمت مشخصات باتری در About This Mac قابل مشاهده است. به طور کلی طبق اعلام کمپانی اپل، باتری دستگاه‌های. مک بوک تا سایکل ۱۰۰۰ استاندارد بوده و پس از آن باید تعویض گردند. البته در موارد معدودی دیده شده است که باتری در سایکل. پایین‌تر هم خراب شده و نیاز به تعویض پیدا کرده است. از سوی دیگر، باتری‌هایی با سایکل بیش از ۲۰۰۰ هزار هم. دیده شده است که کاملاً استاندارد به کار خود ادامه داده‌اند.

مک بوک دست دوم.

بررسی سلامت تک تک قطعات

.

تک تک قطعات موجود در دستگاه باید مورد بررسی قرار بگیرند.

مک دست دوم.

شارژ دستگاه باید بررسی شود. بعضی مواقع با اتصال شارژر، علامت شارژ نمایان می‌شود اما دستگاه شارژ نمی‌شود. باید به هنگام اتصال شارژر، حتماً پیام در حال شارژ (charging) نمایش داده شود. همچنین به طور معمول بالا رفتن هر درصد شارژر، یک الی دو دقیقه طول می‌کشد. در غیر این صورت دستگاه دچار کندی شارژ است.

لپتاپ دست دوم.

برای تست کیبورد باید تک تک دکمه‌ها را فشار داده و عملکرد صحیح آن‌ها اطمینان حاصل کرد.

.

درایو نوری (در صورت وجود داشتن) باید توسط سی دی یا دی وی دی مورد تست قرار گیرد.

مک دست دوم

صفحه نمایش باید در دو نوبت به رنگ‌های سفید و سیاه تغیر داده. شود تا در صورت وجود لکه، قابل مشاهده باشد.

لپتاپ دست دوم.

سلامت اسپیکر دستگاه باید توسط پخش صدا و موسیقی بررسی شود.

.

وب کم دستگاه باید روشن شده و کیفیت تصویر تست شود.

.

پورت‌های متععد دستگاه از جمله پورت‌های USB، HDMI و. هدفون باید تک تک مورد بررسی قرار بگیرند.

.

همچنین عملکرد صحیح تاچ بار دستگاه هم باید بررسی شود.

راهنمای خرید مک دست دوم.

بررسی سلامت دستگاه با تست Diagnistic

برای بررسی سلامت قطعات داخلی دستگاه می‌توان از تست Diagnostic خود دستگاه استفاده کرد. برای این منظور باید در هنگام روشن شدن دستگاه کلید D (برخی دستگاه‌ها. Alt+D) را نگه داشته تا صفحه‌ی اتصال به اینترنت یا Diagnostic باز شود.

مک بوک دست دوم.

بعد از پایان یافتن تست دیاگنوستیک، خرابی‌ها به صورت کد نمایش داده خواهد شد. با جستجو در سایت اپل و وارد کردن کد مربوطه، می‌توان بررسی کرد که کدام بخش دچار خرابی است. لپتاپ دست دوم.

راهنمای خرید مک دست دوم.

بررسی سلامت دستگاه با استفاده از نرم افزار

.

سلامت برخی از قطعات دستگاه مانند هارد یا گرافیک و… به صورت ظاهری (شبیه مرحله‌ی قبل) امکان‌پذیر نیست. بنابراین بررسی سلامت این قطعات توسط نرم افزارهای تخصصی تست باید انجام شود.

.

برای تست سلامت باتری می‌توان از نرم افزار Coconut Battery استفاده کرد.

.

برای بررسی سلامت هارد می‌توان از نرم افزار Black Magic Disk استفاده کرد.

.

برای بررسی سلامت گرافیک و CPU می‌توان از نرم افزار CineBench استفاده کرد. پیشنهاد می‌شود که از ورژن R15 این نرم‌افزار استفاده شود،. زیرا هر دو تست گرافیک و CPU را انجام می‌دهد.

مک دست دوم.

بررسی قفل‌ها یا پسووردها و آی‌کلود (iCloud)

.

دستگاه‌های مک بوک دارای چند نوع قفل هستند.

لپتاپ دست دوم.

قفل بایوس (Firmware): این قفل برای جلوگیری از بوت شدن، ریکاوری کردن و تنظیمات مربوط به تنظیمات کلی دستگاه است. برای بررسی این قفل باید به محض روشن کردن دستگاه کلید Alt را فشار دهید. در صورتی که تصویر قفل روی صفحه نمایش نشان. داده شد، به معنی داشتن قفل بایوس است.

مک دست دوم.

قفل Lost Mode: این قفل در زمان گم شدن یا سرقت دستگاه توسط صاحب اپل آیدی فعال می‌شود. در صورتی که این قفل فعال باشد، به هنگام روشن شدن دستگاه صفحه‌ی. سفیدی نمایان می‌شود که در آن درخواست پسوورد وجود دارد. در صورت اشتباه وارد کردن این پسوورد، تایمر زمان ورود مجدد پسوورد نمایان می‌شود.

لپتاپ دست دوم.

قفل لاگین (Login): رمزی است که برای ورود به سیستم عامل از کاربر درخواست می‌شود.

.

قفل آیکلود (iCloud): برای بررسی این قفل باید در قسمت تنظیمات دستگاه بر روی آیکون. iCloud کلیک کرده و از ساین (Sign) بودن یا نبودن آی‌کلود اطمینان حاصل کرد.

مک دست دوم.

بررسی اصلی یا غیراصلی بودن شارژر

شارژرهای اصلی دستگاه‌های مک بوک معمولاً هیچ برچسب یا لیبل خاصی ندارند. همچنین کیفیت ظاهری شارژرهای غیراصلی معمولاً پایین‌تر از شارژرهای اصلی هستند.

مک دست دوم. لپتاپ دست دوم.

ما در مجموعهی مک بوک لند امیدواریم که این مقاله توانسته باشد برای. انتخاب و بررسی دستگاه مناسب یاریتان داده باشد.

0 0 رأی ها
رأی دهی به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

1 دیدگاه
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها
مجید جان‌محمدی
مجید جان‌محمدی
2 سال قبل

ممنون از مطلب خوبتون 🙏