تهران، جردن، بلوار مینا، پلاک 9، واحد 27 | 26 29 504 0936

راهنمای خرید مک بوک

راهنمای خرید مک بوک

از سال ۲۰۰۵ تا کنون انواع دستگاه‌های مک بوک بسیار متنوعی از سوی شرکت اپل روانه‌ی بازار شده‌اند. تعداد زیاد این دستگاه‌ها باعث می‌شود که انتخاب درست و دقیق مک بوکی متناسب با نیاز‌های فرد،. برای کسی که آشنایی دقیق و تخصصی با انواع و امکانات این دستگاه‌ها ندارد، بسیار سخت باشد. مک بوک‌های اپل به طور کلی به سه دسته‌ی مک بوک پرو،. مک بوک ایر و مک بوک ۱۲ اینچ تقسیم می‌شوند. در این مطلب می خواهیم به راهنمای خرید مک بوک و این که کدام مک بوک را بخریم بپردازیم.

مک بوک پرو

مک بوک های پرو به نسبت دو دسته‌ی دیگر معمولاً دارای سخت افزار بهتر، رم. بالاتر، صفحه نمایش با کیفیت و تراکم پیکسلی بالاتر و حتی ظرفیت هارد بیش‌تری هستند. همچنین نکته‌ی مهمی که درباره‌ی تمایز این دسته با دو دسته‌ی. دیگر می‌توان بیان کرد، فرکانس بالاتر پردازنده در دستگاه‌های پرو است. راهنمای خرید مک بوک ایر. کدام مک بوک را بخریم.

دسته‌بندی مک بوک پرو از لحاظ گرافیک

مک بوک پرو به دو دسته‌ی کلی گرافیک‌دار و بدون گرافیک تقسیم می‌شود. مک بوک های پرو گرافیک‌دار بیش‌تر مناسب نرم افزارهای تخصصی تحت گرافیک هستند. که معمولاً برای مدل‌سازی‌های پیشرفته، تدوین و ویرایش فیلم، رندرهای گرافیکی، طراحی و… به طور کلی، اجرای نرم افزارهای سنگین و دارای حجم زیاد به کار می‌روند. از میان این نرم افزارها می‌توان به ادوبی پریمیر (Adobe Primier) و. فاینال کات پرو (Final Cut Pro) اشاره کرد. البته فقط برای استفاده حرفه‌ای از نرم افزار های یاد شده. به دستگاه‌های گرافیک‌دار مک بوک پرو نیاز است. برای استفاده‌های معمولی، دستگاه‌های بدون گرافیک هم تا حد زیادی پاسخگو هستند. راهنمای خرید مک بوک پرو. کدام مک بوک را بخریم.

مک بوک های پرو بدون گرافیک بیش‌تر مناسب نرم افزارهای متوسط. و نیمه سنگینی هستند که چندان با عوامل گرافیکی سر و کار ندارند. مانند نرم افزارهای ساخت موزیک (دی جی، میکس و مسترینگ)،. نرم افزارهای متوسط طراحی و ویرایش تصویر و فیلم. از میان این نرم افزارها می‌توان ادوبی فتوشاپ (Adobe Photoshop. اتوکد (AutoCad)، لاجیک پرو (Logic Pro) و ترک تور (Tracktor) اشاره کرد. لازم به ذکر است که از نرم افزارهای یاد شده، می‌توان در سطوح مختلفی. از حرفه‌ای و سنگین تا نیمه‌حرفه‌ای و نیمه سنگین و یا مبتدی بهره برد. بنابراین انتخاب دستگاه متناسب با نیازهای شما، به نوع استفاده شما از این نرم افزارها وابسته است. راهنمای خرید مک بوک ایر. کدام مک بوک را بخریم.

پردازنده مرکزی CPU

نکته‌ی مهم دیگر این است که مک بوک های پرو ۱۵ اینچ به بالا اغلب دارای. پردازنده مرکزی هشت هسته‌ای بوده که در پردازش‌های بسیار سنگین، تأثیر به سزایی دارد. مک بوک های پرو کوچک‌تر از ۱۵ اینچ، اغلب از پردازنده مرکزی چهار هسته ای برخوردار هستند. مزیت خرید این نوع دستگاه‌ها در قدرت بیش‌تر و صفحه نمایش باکیفیت‌تر آن است. کدام مک بوک را بخریم. راهنمای خرید مک بوک پرو.

مک بوک ایر کدام مک بوک را بخریم

راهنمای خرید مک بوک پرو ایر کدام مک بوک را بخریم

مک بوک‌های سری ایر تماماً بدون گرافیک هستند. از بارزترین مشخصه‌های این دسته می‌توان به سبکی و وزن پایین،. باریکی و ضخامت کم و شارژدهی بهتر باتری اشاره کرد. مجموع این موارد باعث می‌شود که دستگاه های مک بوک ایر اپل. معمولاً قابلیت و بهره‌وری بیش‌تری جهت جابه‌جایی و حمل داشته باشند. راهنمای خرید مک بوک ایر. کدام مک بوک را بخریم.

مک بوک های ایر اپل به نسبت مک بوک های پرو معمولاً دارای سخت افزار. پایین‌تر، فرکانس پردازنده پایین‌تر، رم کم‌تر، صفحه نمایش با. کیفیت و تراکم پیکسلی پایین‌تر و حتی ظرفیت هارد کم‌تری هستند. مک بوک های ایر معمولاً دارای هارد ۱۲۸ گیگابایت و رم ۴ گیگابایت هستند که در. مک بوک های ایر جدیدتر به هارد ۲۵۶ گیگابایت و رم ۸ گیگابایت ارتقا پیدا کرده‌اند. مجموع این موارد باعث می‌شود که دستگاه های مک بوک ایر اپل معمولاً قیمت کمتری داشته باشند. راهنمای خرید مک بوک پرو.

مزیت خرید این نوع دستگاه‌ها در زیبایی، ظرافت، مصرف باتری کم‌تر،. قابلیت بهتر برای جابه‌جایی و حمل و قیمت پایین تر آن است. کدام مک بوک را بخریم.

مک بوک ۱۲ اینچ

راهنمای خرید مک بوک پرو ایر کدام مک بوک را بخریممک بوک های ۱۲ اینچ اپل از سال ۲۰۱۵ به بعد تولید شدند. این دسته، از لحاظ ظرافت و سبکی در طراحی، بهینه‌تر از مک بوک های ایر هستند. از لحاظ سخت افزاری هم دارای سری پردازنده مرکزی متفاوتی نسبت به دستگاه‌های ایر و پرو هستند. پردازنده مرکزی دستگاه‌های ایر و پرو از نوع اینتل Intel Core ix (Core i3, Core i5, .Core i7) بوده اما پردازنده مرکزی دسته مک بوک ۱۲ اینچ از نوع اینتل Intel Core M هستند. پردازنده Intel Core M دارای مصرف کم‌تر بوده، بدون. نیاز به فن هستند و قدرت پردازش کم‌تری به نسبت پردازنده نوع Intel Core ix دارند. راهنمای خرید مک بوک ایر.

همچنین این نوع از دستگاه‌های مک بوک اپل دارای صفحه نمایش رتینا. با کیفیت بالاتر از صفحه نمایش دستگاه‌های ایر است. کدام مک بوک را بخریم. مزیت خرید این نوع دستگاه‌ها در زیبایی، ظرافت، مصرف باتری کمتر و قابلیت بهتر برای جابه‌جایی و حمل است. راهنمای خرید مک بوک پرو.

نتیجه‌گیری: راهنمای خرید مک بوک ایر

در این مقاله انواع مک بوک های تولید کمپانی اپل را معرفی کردیم. همچنین مزیت‌های هر کدام از سه نوع مک بوک پرو، ایر و ۱۲ اینچ را معرفی. کرده و درباره‌ی ویژگی‌های سخت افزاری و قدرت هر کدام از آن ها توضیح دادیم. راهنمای خرید مک بوک پرو.

به طور خلاصه می‌توان گفت که دستگاه‌های مک بوک پرو برای انجام کارهای سنگین. و اجرای نرم افزارهای حرفه‌ای طراحی شده، مک بوک‌های ایر به منظور انجام کارهای. سبک‌تر و جابه‌جایی و حمل و نقل راحت‌تر با قیمت‌های مقرون به صرفه‌تر طراحی شده‌اند. مک بوک‌های ۱۲ اینچی هم از لحاظ موارد یاد شده، اغلب مابین دو دسته‌ی فوق قرار می‌گیرند. کدام مک بوک را بخریم.

البته برای انتخاب مناسب و خرید دستگاه‌های مختلف مک بوک، به طوری که کاملاً متناسب. با نیازهای ما باشند، باید به موارد دیگری از قبیل قابلیت ارتقا سخت افزاری و قابلیت. ارتقا سیستم عامل هم باید توجه داشت که این موارد را در مقالاتی جداگانه به تفصیل شرح داده‌ایم. برای مطالعه‌ی این مقاله‌ها می‌توانید از لینک‌های زیر استفاده نمایید. راهنمای خرید مک بوک ایر.

قابلیت ارتقا سخت افزار مک بوک
قابلیت ارتقا سیستم عامل مک بوک

کدام مک بوک را بخریم. همچنین قابل ذکر است که مجموعه‌ی مک بوک لند، با ارائه انواع دستگاه‌های یاد شده در بخش. فروشگاه آنلاین، تلاش کرده است تا نیاز شما همراهان عزیز را در این زمینه بر طرف نماید.

کارشناسان ما آماده‌اند تا برای انتخاب بهترین دستگاه متناسب با نیازهای شما،. از طریق مشاوره‌ی رایگان در خدمت شما همراهان گرامی باشند. راهنمای خرید مک بوک پرو.اپل..

0 0 رأی ها
رأی دهی به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها
error: هشدار: محتوای محافظت شده