آموزش, مقاله

تست باتری مک بوک | کالیبره کردن باتری مک بوک

روش تست باتری مک بوک: از کجا بفهمیم که باتری مک بوک نیاز به تعویض دارد؟کالیبره کردن تست باتری مک بوککالیبره کردن تست باتری مک بوک

سلام و عرض ادب خدمت همراهان گرامی مک بوک لند. اگر احساس می کنید باتری دستگاه مک بوک شما مانند قبل شارژ نمی‌شود و یا خیلی. سریع از قبل تخلیه می‌شود، امکان دارد که باتری دستگاه‌تان دچار مشکل شده باشد. پس در این مقاله همراه ما باشید با آموزش نحوه‌ی فهمیدن اینکه. باتری مک بوک شما خراب شده و نیاز به تعویض دارد یا خیر. تست باتری مک بوک.

نحوه‌ی تست باتری مک بوک

میزان نگهداری باتری لپتاپ‌ها پیش از این بسیار کم و در حدود ۲ ساعت بودند. اما در حال حاضر نگهداری مک بوک های شرکت اپل یک روز کامل است. مثلاً مک بوک ایر ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب ۱۲ و ۱۳ ساعت باتری نگه می‌دارند. مک بوک های پرو ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ مدت زمان ۱۰ ساعت. و نیز مک بوک پرو ۱۶ اینچی ۲۰۱۹ مدت ۱۱ ساعت دوام باتری دارند. البته همان‌طور که می‌دانید میزان نگهداری باتری، کاملاً به. سلامت دستگاه شما و نیز میزان استفاده از مک بوک وابسته است.

.

همچنین باید اذعان داشت که عمر تمام باتری‌ها به. مرور زمان کاهش پیدا می‌کند و این یک امر طبیعی است. اما روش‌هایی هم وجود دارد که با استفاده از آن‌ها. می‌توان به حفظ و سلامت باتری مک بوک کمک کنید. البته اگر باتری شما سلامت خود را از دست داده باشد،. لازم است که باتری دستگاه خود را تعویض. کنید. برای پیش‌گیری از این امر بهتر است که همیشه سلامت باتری مک بوک خود. را چک کنید. می‌توانید با فشردن کلیدهای ترکیبی Option + Alt وضعیت فعلی باتری را بررسی کنید.

.

پس از این‌که Condition را از بالای منو انتخاب کردید،. یکی از چهار پیام ممکن برای نمایش وضعیت باتری دیده می‌شود. این چهار. پیام عبارتند از: Normal، Replace Soon، Replace Now و Service Battery.

تست باتری مک بوک.

عبارت Normal به این معناست که باتری مک بوک شما سالم است.

عبارت Replace Soon یک هشدار است به این معنا که. عمر باتری شما به میزان قابل توجهی کم شده است.

عبارت‌های Replace Now و Service Battery نشان‌دهنده‌ی. این مطلب است که عمر باتری شما تقریباً به پایان رسیده است.

.

برای به دست آوردن اطلاعات بیش‌تر درباره‌ی سلامت باتری مک بوک خود می‌توانید. از برنامه‌هایی مانند Coconut Battery و یا Battery Health استفاده. نمایید. برنامه‌ی Coconut Battery حداکثر میزان شارژ باتری شما را در. مقایسه با ظرفیت اصلی آن در هنگام تولید. نمایش می‌دهد و همچنین می‌تواند عملکرد باتری دستگاه شما را در مقایسه با مدل‌های مشابه نشان دهد.

.

برنامه‌های تست سلامت باتری مک بوک

برنامه‌ی Coconut Battery اطلاعات بسیار دقیقی را از باتری دستگاه شما نمایش می‌دهد. به عنوان مثال این برنامه محاسبه می‌کند که باتری شما در. حال حاضر چه میزان (مثلاً ۳۷۰۰ میلی‌آمپر ساعت) را ذخیره می‌کند. همچنین محاسبه می‌کند که در مقایسه با ظرفیت اصلی باتری دستگاه شما در. زمان تولید (که مثلاً ۵۴۰۰ میلی‌آمپر ساعت بوده است) باتری مک بوک شما. بیش از ۳۰٪ از ظرفیت خود را (در این مثال) دست داده است.

.

چرخه شارژ (سایکل) مناسب برای باتری مک بوک چقدر است؟

چرخه یا سایکل شارژ باتری عبارت است از: استفاده از ۵۰٪ عمر باتری یک روز قبل. از شارژ مجدد و استفاده از ۵۰٪ در روز دیگر به معنای یک چرخه شارژ است. در نظر گرفتن سایکل باتری بسیار مهم است زیرا در. طول هر چرخه‌ی شارژ، مقدار کمی از عمر باتری کاسته می‌شود. دقیقاً به. همین دلیل است که ظرفیت باتری با گذشت زمان رو به کاهش می‌رود. البته. که چرخه‌ی شارژ باتری، الزاماً به معنای تمام شدن باتری از حالت شارژ کامل نیست.

.

این‌که باتری به طور کامل شارژ شود و برای مدت زمان. طولانی بدون استفاده بماند، می‌تواند ظرفیت شارژ کلی را کاهش دهد. همچنین تخلیه‌ی کامل باتری هم می‌تواند باعث ایجاد حالتی شود که اپل آن را. حالت تخلیه‌ی عمیق می‌نامد و به طور عامیانه، به خواب رفتن باتری نامیده می‌شود.

.

به منظور پیش‌گیری از این حالت‌ها که حالت‌های قرمز باتری نامیده می‌شوند، باید مواردی را رعایت نمایید. اول این‌که اجازه ندهید که باتری شما وارد حالت تخلیه‌ی عمیق شود، و در صورتی که. قصد دارید برای مدتی طولانی دستگاه خود را کنار بگذارید، آن را روی ۵۰% خاموش کنید. همچنین فراموش نکنید که نباید مک بوک خود را همیشه. به برق متصل کنید و یا مدام در حالت شارژ از دستگاه استفاده نمایید.

.

طبق اعلام کمپانی اپل، باتری مک بوک پس از ۱۰۰۰ سایکل یا چرخه‌ی شارژ، باز هم ۸۰ درصد. از ظرفیت شارژ خود را حفظ می‌کند، و این مورد برای اکثر مدل‌های بعد از سال ۲۰۰۹ صادق است. بنابراین اگر پس از سایکل ۱۰۰۰، ظرفیت ذخیره باتری مک بوک‌تان. خیلی کم‌تر از ۸۰ درصد بود، احتمالاً نقصی در باتری دستگاه‌تان وجود دارد.

تست باتری مک بوک.

بررسی ایراد باتری مک بوک

در صورتی که حالات گفته شده درباره‌ی باتری شما وجود داشته باشد، بنابراین طبیعی است که در سایکل‌های بالا،. پیام Service Battery و یا در مدل‌های قدیمی‌تر، پیام Poor Battery Retention و یا No Batteries Available را مشاهده نمایید. اما اگر چنین پیام‌هایی را مشاهده نکردید، قطعاً مشکلی در باتری مک بوک شما وجود دارد. بنابراین اگر مک بوک شما شارژ را نگه نمی دارد و. یا به کندی شارژ می‌شود، موارد زیر را در نظر بگیرید. ناگفته نماند که. وقتی باتری اصلاً شارژ نمی‌شود، ممکن است که ایراد از باتری نباشد.. این امکان وجود دارد که شارژر شما به مشکل برخورده باشد، بنابراین ابتدا شارژر دیگری را امتحان کنید.

تست باتری مک بوک.

کالیبره کردن باتری مک بوک

این امکان وجود دارد که با تخلیه‌ی کامل باتری و سپس. شارژ مجدد آن، به باتری اصطلاحاً شوک وارد شود. بنابر اعلام سایت اپل، باتری باید در بازه‌های زمانی خاصی، کالیبره شود تا زمان و درصد. باتری به طور دقیق نمایش داده شود و عملکرد باتری در بالاترین بازدهی خود باقی بماند.. برای یادگیری نحوه‌ی کالیبره کردن باتری مک بوک می‌توانید از این مقاله استفاده نمایید.

.

تنظیم مجدد SMC (کنترلر مدیریت سیستم)

با تنظیم مجدد SMC یا کنترلر مدیریت سیستم، می‌توانید. تمام تنظیمات سخت‌افزاری مک بوک خود را به حالت پیش‌فرض بازگردانید.. این کار باتری دستگاه‌تان را نیز در امکان ارزیابی مجدد قرار می‌دهد.. برای انجام این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

.

  1. مک بوک خود را خاموش نمایید.
  2. شارژر را وصل کنید.
  3. کلیدهای ترکیبی Control + Shift + Option/Alt را به همراه کلید پاور، به مدت ۴ ثانیه نگه دارید.
  4. کلیدها را رها کنید.
  5. حالا مک بوک را روشن کنید.

تست باتری مک بوک.

اگر با کالیبره کردن باتری و یا تنظیم مجدد SMC، ایراد باتری. برطرف نشد، باید گفت که وقت تعویض باتری مک بوک شما فرا رسیده است.. آن را برای تعویض نزد یک تعمیرگاه حرفه‌ای و باتجربه ببرید.

.

لازم به ذکر است که خدمات تعویض انواع باتری مک بوک و سایر خدمات. تعمیراتی در مجموعه‌ی مک بوک لند توسط یک تیم متخصص از کارشناسان ارائه می‌شود. برای مشاهده‌ی لیست باتری‌ها می‌توانید از این لینک و یا برای سفارش تعمیرات، از این لینک استفاده نمایید.

تست باتری مک بوک.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *