تهران، جردن، بلوار مینا، پلاک 9، واحد 27 | 26 29 504 0936

بکاپ از مک | ایمیج گرفتن از مک بوک | نحوه بکاپ گرفتن از مک بوک

نحوه بکاپ گرفتن از مک بوک

سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان گرامی مک بوک لند. در این مطلب قصد داریم که در خدمت شما باشیم با. آموزش نحوه‌ی بکاپ گرفتن یا تهیه‌ی فایل پشتیبان از مک بوک. پس اگر قصد دارید که از تمامی اطلاعات مک بوک خود یک نسخه‌ی پشتیبان تهیه. کنید تا در مواقع ضروری استفاده نمایید، با ما در این آموزش همراه باشید. ایمیج گرفتن از مک. نحوه بکاپ گرفتن از مک بوک.

ایمیج گرفتن از مک.

نحوه بکاپ گرفتن از مک بوک توسط نرم افزار Time Machine

نرم افزار Time Machine نرم افزار اختصاصی کمپانی اپل. است که برای بکاپ گرفتن از مک بوک ارائه شده است. شما با استفاده از این نرم افزار به راحتی می‌توانید از اطلاعات مک بوک. خود بر روی یک حافظه‌ی خارجی بکاپ بگیرید. این حافظه‌ی خارجی می‌تواند به طور مستقیم به مک بوک شما. متصل بوده و یا حتی از طریق Time Capsule به شبکه متصل باشد. همچنین بکاپ گرفتن از مک بوک با استفاده از حافظه‌ی خارجی متصل. به AirPort Extreme Base Station و یا یک روتر با درگاه USB هم امکان‌پذیر است.

ایمیج گرفتن از مک.

در زمان اتصال یک حافظه‌ی خارجی به مک بوک خود، به طور خودکار این سوال. از شما پرسیده می‌شود که آیا قصد دارید با استفاده از این حافظه‌ی. خارجی به وسیله‌ی نرم افزار Time Machine نسخه‌ی پشتیبان تهیه کنید؟ (البته گاهی اوقات ممکن است که این سوال به طور خودکار نمایان نشود. که در این صورت می‌توانید با مراجعه به قسمت Time Machine در. Preferences، بر روی گزینه‌ی Select Disk button کلیک کرده، از حافظه‌ی خارجی. مورد نظر خود برای Time Machine استفاده نمایید.)

نحوه بکاپ گرفتن از مک بوک.

زمانی که درایو مورد نظر خود را انتخاب نمودید، به منظور رمزگذاری بر روی نسخه‌ی. پشتیبان خود، می‌توانید تیک گزینه‌ی Encrypt backups را هم فعال نمایید. در. این صورت نسخه‌ی پشتیبان اطلاعات شما رمزگذاری هم خواهد شد. این. رمز در زمان بازیابی اطلاعات‌تان از طریق Time Machine از شما پرسیده خواهد شد.

نحوه بکاپ گرفتن از مک بوک ایمیج گرفتن از مک

ایمیج گرفتن از مک.

در قسمت System Preferences گزینه‌ای قابل مشاهده است با نام Back Up Automatically. اگر این تیک را بزنید و گزینه را فعال نمایید، با هر بار اتصال حافظه‌ی خارجی به مک بوک،. اپلیکیشن Time Machine به طور خودکار از اطلاعات شما یک فایل پشتیبان تهیه خواهد کرد. البته در صورتی که درایو تایم ماشین دائماً به شبکه وصل بوده و یا به طور مستقیم به. مک بوک شما متصل باشد، بنابراین Time Machine به طور همیشگی از اطلاعات شما یک نسخه بکاپ تهیه می‌کند. در این صورت اگر فضای کافی ذخیره سازی بر روی درایو موجود نباشد،. به طور خودکار نسخه‌های بکاپ قدیمی‌تر به وسیله‌ی تایم ماشین از روی. حافظه‌ی خارجی پاک شده و نسخه‌ی بکاپ جدیدتر جایگزین آن خواهد شد.

ایمیج گرفتن از مک.

اگر تمایل داشته باشید که نسخه‌ی پشتیبان اطلاعات خود را شخصی سازی نمایید، به این معنی. که برخی از آیتم‌ها در نسخه‌ی پشتیبان لحاظ نشوند و از آن‌ها بکاپ تهیه نشود، می‌توانید. در پنل Time Machine و در بخش System Preferences بر روی گزینه‌ی Options کلیک نمایید. در این قسمت شما می‌توانید تمام آن مواردی را که نمی‌خواهید بکاپ گرفته شوند، انتخاب نمایید. با حذف کردن این آیتم‌ها، طبیعتاً سرعت تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان هم افزایش خواهد یافت. با در نظر گرفتن این موضوع که سرعت تهیه‌ی این نسخه‌ی پشتیبان، به قدرت مک بوک شما. بستگی دارد، در نظر داشته باشید که می‌توانید به طور هم زمان از مک بوک خود استفاده نمایید. البته امکان دارد که عملکرد مک بوک های ضعیف‌تر و. قدیمی‌تر در طی فرآیند تهیه بکاپ کمی کندتر شوند.

ایمیج گرفتن از مک.

می‌توانید از طریق آیکون موجود در نوار منو فرآیند بکاپ گرفتن را پیگیری نمایید. همچنین این امکان وجود دارد که در مواقع اضطراری، از طریق همین آیکون،. فرآیند تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان را به شکل دستی متوقف نموده و بعداً آن را ادامه بدهید.

ایمیج گرفتن از مک.

می‌توانید برای بازیابی نسخه‌ی پشتیبان، بر روی نوار منو کلیک. نموده و گزینه‌ی Enter Time Machine را انتخاب نمایید. با این کار تمام نسخه‌های. پشتیبان‌گیری شده به وسیله‌ی Time Machine نشان داده خواهند شد. کافی است تا. پس از انتخاب نسخه‌ی مورد نظر خود برای بازیابی، روی گزینه‌ی Restore کلیک نمایید.

ایمیج گرفتن از مک.

نحوه بکاپ گرفتن از مک بوک توسط آی‌کلود

در مک بوک های اپل علاوه بر امکان تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان به وسیله‌ی Time Machine،. امکان تهیه‌ی بکاپ از اطلاعات مک بوک مانند تصاویر، توسط آی‌کلود (iCloud) هم وجود دارد. برای تهیه نسخه‌ی پشتیبان از گالری تصاویر خود به وسیله‌ی آی‌کلود، می‌توانید به بخش System Preferences و. بعد از آن، iCloud مراجعه نمایید. در این قسمت باید تیک گزینه‌ی Photos را فعال نمایید. در قسمت بعدی، گزینه‌ی Options را انتخاب نموده و تیک گزینه‌ی iCloud Photo Library را فعال نمایید. با این روش یک نسخه‌ی ذخیره از تمام تصاویر شما بر روی فضای ابری آی‌کلود تهیه خواهد شد. همچنین می‌توانید با پشتیبان گرفتن از مک بوک خود توسط آی‌کلود،. به راحتی به تصاویر خود بر سایر دیوایس‌های اپل خود مانند آیفون و آیپد هم دسترسی داشته باشید.

نحوه بکاپ گرفتن از مک بوک ایمیج گرفتن از مکایمیج گرفتن از مک.

نحوه بکاپ گرفتن از مک بوک به وسیله‌ی iTunes

به غیر از روش‌هایی که در بالا برای تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان گفته شد،. امکان تهیه‌ی بکاپ توسط iTunes هم وجود دارد. برای تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان توسط آیتونر، به بخش Finder رفته و. به پوشه‌ای که نام کاربری شما را دارد مراجعه نمایید. حال بر روی پوشه‌ی Music کلیک نمایید. داخل این پوشه، پوشه‌ای خواهید دید به نام iTunes. البته اگر که پوشه‌ی Music را پیش از این، از مسیر پیش فرض آن به مسیر دیگری انتقال. داده‌اید، می‌توانید مسیر فعلی‌اش را در بخش Preferences و در iTunes و کلیک بر روی زبانه‌ی Advanced پیدا نمایید. در. بخش بالایی پنجره‌ی Advanced، مسیر پوشه‌های مولتی‌مدیای iTunes قابل مشاهده است.

نحوه بکاپ گرفتن از مک بوک ایمیج گرفتن از مکایمیج گرفتن از مک. نحوه بکاپ گرفتن از مک بوک.

حالا می‌توانید وقتی که پوشه‌ی iTunes در Finder قرار داشته باشد،. یک حافظه‌ی خارجی به مک بوک خود متصل نمایید. به این صورت، درایو مورد نظر شما در پنل سمت چپ پنجره‌ی Finder نشان داده خواهد شد. حال بر روی پوشه‌ی iTunes در Finder کلیک نموده و آن را بر روی حافظه‌ی. خارجی بکشید (درگ کنید) تا اطلاعات شما بر روی حافظه‌ی مورد نظر کپی گردند. با. این روش خواهید توانستتا از اطلاعات پوشه‌ی iTunes یک نسخه‌ی پشتیبان تهیه نمایید.

نحوه بکاپ گرفتن از مک بوک. ایمیج گرفتن از مک.

0 0 رأی ها
رأی دهی به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها
error: هشدار: محتوای محافظت شده