تهران، جردن، بلوار مینا، پلاک 9، واحد 27 | 26 29 504 0936

بدنه تیتانیومی | پتنت جدید اپل برای بدنه تیتانیومی | اخبار مک بوک لند

پتنت جدید اپل برای بدنه تیتانیومیبدنه تیتانیومی

اپل در حال کار بر روی بدنه تیتانیومی با ویژگی‌های منحصربه‌فرد برای مک بوک است. طبق اطلاعاتی که از پتنت جدید اپل فاش شده است، گویا این کمپانی در حال انجام پروژه‌ای تحقیقاتی بر روی مک بوک تیتانیومی با خواص منحصر به فرد است. بر اساس این اطلاعاتِ فاش شده، احتمال دارد که اپل برای آیپدها و آیفون‌هایی که در آینده تولید خواهد کرد، از این ایده‌ی استفاده نماید.

به تازگی پتنتی از سوی اپل در اداره‌ی ثبت اختراعات آمریکا تأیید و ثبت شده است با عنوان «قطعات بدنه تیتانیومی شامل سطح زمینه‌ای خشن یا زبر». در همین راستا کمپانی اپل می‌گوید که دستگاه‌های گوناگون امکان دریافت پوشش تیتانیومی با زمینه بدنه‌ی متفاوت را خواهند داشت.

بدنه تیتانیومی

ویژگی‌های پتنت جدید

بر اساس توضیحات موجود در این ثبت اختراع، آلومینیومی که آنودیزه شده و در مک‌بوک‌های پرو و. ایر فعلی اپل و نیز در آیپدها مورد استفاده قرار می‌گیرد، سختی یا دوام تیتانیوم را ندارد. نکته‌ی. مهم این جاست که سختی تیتانیوم با وجود این‌که یک مزیت محصوب می‌شود اما در هر صورت. باعث کاهش میزان زیبایی و جذابیت بدنه می‌شود. کمپانی اپل با ارائه‌ی این پتنت جدید خود، در صدد جست و جوی راه حلی است که بتواند این مشکل را بر طرف نموده و در عین حال با ارائه‌ی یک طرح کلی از بدنه‌ای که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرد به علاوه‌ی استفاده از فرآیندهای شیمیایی انحصاری، بتواند ظاهری جذاب را برای بدنه مقاوم و مستحکم تیتانیومی به وجود بیاورد.

کمپانی اپل این بدنه تیتانیومی جدید را به این شکل توصیف کرده است: «قله‌هایی که توسط دره‌ها جدا شده‌اند»،. اندازه‌ی میکرومتری خاصی دارند و با استفاده از واحد براقی توصیف می‌شوند. این فرآیندِ توصیف. شده، شامل یک‌دست و یک‌پارچه نموده سطوح آن‌هم در مقیاسی. بسیار ریز بوده که به بدنه، براقی خاصی می‌بخشد.

0 0 رأی ها
رأی دهی به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها
error: هشدار: محتوای محافظت شده