تهران، جردن، بلوار مینا، پلاک 9، واحد 27 | 26 29 504 0936

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان | ساخت اپل آیدی با کامپیوتر

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگانآموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان ساخت اپل آیدی با کامپیوتر

سلام و عرض ادب خدمت شما همراهان گرامی مک بوک لند. در این مطلب در خدمت شما هستیم با آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان. همان‌طور که می‌دانید مدتی است که کاربران ایرانی برای ساخت اپل آیدی با مشکلاتی مواجه شده‌اند. دلیل اصلی این مشکلات، تحریم کاربران ایرانی توسط کمپانی اپل است. به این معنا که اپل به کاربرانی با آدرس ایرانی اجازه‌ی ثبت اپل آیدی نمی‌دهد. در واقع اگر شما بخواهید منطقه‌ی خود را ایران انتخاب نمایید یا برای استفاده از پیامک یا تماس تأییدیه از شماره موبایل با کد +۹۸ که کد بین‌المللی ایران است استفاده نمایید، می‌بینید که اصلاً این گزینه در میان گزینه‌ها وجود ندارد. آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان.

ساخت اپل آیدی با کامپیوتر.

ساخت اپل آیدی رایگان

پیش از این روش‌هایی وجود داشت که کاربران به کمک آن‌ها اصلاً نیازی به وارد کردن شماره تلفن همراه نداشتند اما با سرویس جدید اپل مبنی بر ارتقای امنیتی اپل آیدی، تقریباً تمام آن روش‌ها از دسترس کاربران خارج شده است. چیزی که ما مشاهده کردیم این بود که بر روی تمامی دستگاه‌های جدید گوشی‌های آیفون و یا دستگاه‌های قدیمی‌تر با آی او اس جدید، در هنگام ساخت اپل آیدی و در هر شرایطی، کاربر به صفحه‌ی ورود شماره تلفن همراه برای دریافت کد تأیید هدایت می‌شود که این مسئله هم راه ساخت اپل آیدی رایگان بر روی کاربران ایرانی را می‌بندد. اما در این آموزش می‌خواهیم روشی را به شما نشان دهیم که به کمک آن بتوانید از این مسئله هم عبور کرده و بتوانید اقدام به ساخت اپل آیدی رایگان نمایید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان.

ساخت اپل آیدی با کامپیوتر

نکته‌ای که در بررسی‌های ما مشخص شد، این بود که در حال حاضر، تنها روشی که برای این کار وجود دارد، استفاده از نرم‌افزار آیتونز آن هم با ورژن قدیمی است. در واقع تنها در صورتی که یکی از نسخه‌های قدیمی آیتونز را بر روی رایانه‌ی خود نصب کرده باشید، می‌توانید بدون وارد کردن شماره تلفن همراه، اقدام به ساخت اپل آیدی رایگان نمایید. این روش را در ۸ قدم با همدیگر دنبال می‌کنیم.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان

همان‌طور که می‌دانید برای ساخت اپل آیدی، نیاز دارید که یک ایمیل داشته باشید. شما این امکان را دارید که از ایمیل فعلی خود استفاده نمایید و یا این‌که از خود اپل، یک ایمیل جدید بگیرید و بر روی آن، اپل آیدی خود را بسازید. در این‌جا ما از یک ایمیل آماده استفاده می‌کنیم.

ساخت اپل آیدی با کامپیوتر.

قدم اول

شما باید یکی از نسخه‌های قدیمی آیتونز را بر روی رایانه‌ی خود نصب کرده باشید. اگر پیش از این آیتونز خود را به نسخه‌های جدیدتر به روز رسانی کرده‌اید، حذف نصب آیتونز فعلی و نصب آیتونز نسخه‌ی قدیمی کمی دردسرساز است. برای این کار می‌توانید از آموزش‌های موجود در اینترنت استفاده نمایید. سپس برای ادامه‌ی مراحل، ایمیل و رمز عبور خود را آماده نمایید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان.

قدم دوم

حالا مطابق تصویر، آیتونز خود را باز نموده و از سربرگ Account گزینه‌ی Sign In را انتخاب نمایید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان ساخت اپل آیدی با کامپیوترساخت اپل آیدی با کامپیوتر.

قدم سوم

حالا با پنجره‌ی زیر مواجه می‌شوید. مطابق تصویر، گزینه‌ی Create New Apple ID را انتخاب نمایید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان ساخت اپل آیدی با کامپیوترآموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان.

قدم چهارم

حالا با برگه‌ای مطابق تصویر زیر مواجه خواهید شد.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان ساخت اپل آیدی با کامپیوترساخت اپل آیدی با کامپیوتر.

در سطر شماره ۱ باید ایمیل خود را وارد نمایید. در سطر شماره ۲ رمز مورد نظر خود برای اپل آیدی‌ای که خواهید ساخت را وارد کنید. در سطر شماره ۳ هم رمز عبور خود را مجدداً تکرار نمایید. برای انتخاب رمز به یاد داشته باشید که رمز انتخابی شما حتماً باید ترکیبی از اعداد و حروف انگلیسی بوده، حداقل دارای ۸ کاراکتر باشد و نیز، حداقل یکی از حروف باید به صورت حروف بزرگ وارد شده باشد. مثلاً رمز reza1798 از سوی آیتونز پذیرفته نخواهد شد بلکه به عنوان مثال باید به صورت Reza1798 وارد شود. البته این نکته را هم در نظر داشته باشید که آیتونز از انتخاب رمزهای ساده جلوگیری می‌کند. بنابراین از انتخاب ۳ کاراکتر متوالی به صورت پشت سر هم (مانند abc) اجتناب کنید.

پس از ورود ایمیل و رمز خود، کادر مربع شماره ۴ را تیک بزنید و کلید شماره ۵ یعنی Contnue را انتخاب نمایید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان.

قدم پنجم

حالا با تصویر زیر روبه‌رو می‌شوید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان ساخت اپل آیدی با کامپیوترساخت اپل آیدی با کامپیوتر.

در سطرهای شماره ۱ و ۲، نام و نام خانوادگی خود را وارد نمایید. سپس در سطر شماره‌ی ۳، تاریخ تولد خود را وارد نمایید.

نکته‌ی بسیار مهم: در نظر داشته باشید که برای این قسمت‌ها یعنی نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد، هر چیزی را که دلتان بخواهد می‌توانید وارد کنید، اما این را بدانید که بعدها به این اطلاعات نیاز پیدا خواهید کرد. بنابراین هر چیزی را که در این سطرها و سطرهای بعدی وارد می‌کنید، حتماً یادداشت نموده و به یاد داشته باشید. ممکن است که چند ماه بعد، در حین کار با اپل آیدی، دستگاه مک و یا گوشی آیفون‌تان، به دلیل مسائل امنیتی از شما بخواهد که این اطلاعات را وارد نمایید تا مطمئن شود که خود شما، صاحب این اپل آیدی هستید. اگر اطلاعات را ندانید یا اشتباه وارد کنید، اپل آیدی شما غیرفعال خواهد شد.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان.

پس از ورود نام، نام خانوادگی و تاریخ تولد، می‌رسیم به بخش سوالات امنیتی. این قسمت هم توسط اپل برای دو منظور تدارک دیده شده است. اول این‌که همان‌طور که گفته شد، گاه به گاه در حین کار، این اطلاعات را خواهد پرسید تا مطمئن شود که خود شما صاحب اپل آیدی هستید. دوم این‌که در صورت فراموشی رمز رعبور، بتوانید به کمک این اطلاعات، درخواست بازیابی رمز عبور فراموش شده را بدهید. پس اطلاعات این قسمت را هم حتماً یادداشت نمایید و از آن نگهداری کنید.

در این مرحله سه سوال را باید انتخاب نمایید و به آن‌ها پاسخ بدهید. با انتخاب هر کدام از گزینه‌هایی که با عنوان Question مشخص شده‌اند، کادری برای شما باز می‌شود که تعدادی سوال در آن‌ها نوشته شده است. سوال مورد نظر خود را انتخاب نمایید و پاسخ مد نظر خود را در کادر پایین آن که با عنوان Answer مشخص شده، وارد نمایید.

در نهایت می‌توانید مطابق تصویر، تیک گزینه‌ی شماره چهار، را فعال نمایید. سپس Continue را بزنید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان.

قدم ششم

در این مرحله با تصویر زیر مواجه خواهید شد.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان ساخت اپل آیدی با کامپیوترساخت اپل آیدی با کامپیوتر.

مطابق تصویر با انتخاب None (شماره ۱)، انتخاب روش پرداخت تغییر کرده و کادری که در تصویر با رنگ قرمز مشخص شده است، حذف خواهد شد. تصویر بالا هم به تصویر پایین تغییر خواهد کرد.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان ساخت اپل آیدی با کامپیوترآموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان.

در این تصویر باید آدرس را وارد نمایید. ورود آدرس هم در این قسمت کار پیچیده ای نیست و گزینه‌های مختلفی پیش روی شما است. منطقی‌ترین گزینه این است که از طریق سایت گوگل مپ، یک آدرس واقعی در ایالات متحده را پیدا کرده و اطلاعات آن را وارد نمایید. هچنین، آدرس‌های آماده‌ای در سایر سایت‌های ایرانی برای ورود در این قسمت وجود دارد که ما، یکی از آن‌ها را در این‌جا برای شما درج می‌کنیم.

کادرهای شماره‌ی ۱ و ۲ به طور خودکار با نام و نام خانوادگی شما پر خواهند شد.

در کادر شماره‌ی ۳ این عبارت را وارد نمایید: ۱Infinite loop

کادر شماره‌ی ۴ را خالی بگذارید.

در کادر شماره‌ی ۵ این عبارت را وارد نمایید: Cupernito

گزینه‌ی شماره‌ی ۶ را انتخاب کرده و از لیستی که نمایش داده می‌شود، California را انتخاب نمایید.

در کادر شماره‌ی ۷ این عبارت را وارد نمایید: ۲۰۸۳-۹۵۰۱۴

گزینه‌ی شماره ۸ را بر روی United States تنظیم نمایید.

در کادر شماره ۹ این عبارت را وارد نمایید: ۰۳۱

در کادر شماره ۱۰ این عبارت را وارد نمایید: ۱۲۹۸۵۶۷

و در انتها، شماره ۱۱ را انتخاب کرده و Continue را بزنید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان.

قدم هفتم

حالا با این پنجره مواجه خواهید شد.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان ساخت اپل آیدی با کامپیوترساخت اپل آیدی با کامپیوتر.

در این مرحله اپل برای آدرس ایمیلی که در ابتدا وارد کرده بودید،. یک ایمیل حاوی کد ۶ رقمی تأیید ارسال خواهد کرد. وارد پنل Inbox یا ایمیل‌های. دریافتی خود شوید، کد ۶ رقمی ارسالی اپل را ببینید و آن را در کادر شماره ۱ وارد نمایید.. در انتها هم با انتخاب شماره ۲، Verify را بزنید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان.

قدم هشتم

قدم هشتمی در کار نیست. آیتونز کد ۶ رقمی تأیید شما را بررسی می‌کند و در صورت درست بود، این پنجره را به شما نمایش می‌دهد.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان ساخت اپل آیدی با کامپیوترساخت اپل آیدی با کامپیوتر.

عبارتی که با شماره‌ی ۱ مشخص شده است، به این معناست که. اپل آیدی شما آماده است و می‌توانید از آن استفاده نمایید. از این اپل آیدی که ساختید،. می‌توانید بر روی رایانه‌ی مک خود، گوشی آیفون و یا آیپد خود با تمام امکانات. و به صورت نامحدود استفاده نمایید.

آموزش تصویری ساخت اپل آیدی رایگان. ساخت اپل آیدی با کامپیوتر.

0 0 رأی ها
رأی دهی به این مطلب
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
نمایش تمام دیدگاه ها
error: هشدار: محتوای محافظت شده